Новини проекту
Запрошуємо у галерею-музей «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Формування звітів
Запрошуємо в МійКлас
Екскурсійна програма для літніх таборів та дитячих садків
Навчання сервісам Е -schools - тренінги в Одесі. Сертифікати.
Всеукраїнський благодійний фонд «Паросток»
Вивчення англійської на Мальті з GV Malta. Груповий тур з керівником
З Великоднем!
Результати I етапу розіграшу "Інтернет Весна"
Продовження акції "Інтернет Весна"
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЧЕТВЕРТУ НАЦІОНАЛЬНУ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЮ EDCAMP UKRAINE 2018
Вітаємо з святом!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
АКЦІЯ «Інтернет Весна»
Як відбуватиметься конкурс на посаду керівника закладу освіти
Оприлюднено постанову Уряду про підвищення оплати праці педагогічних працівників
Результати акції "Сучасний Класний Керівник"
Збільшено кількість призів в акції «Сучасний класний керівник»
Розпорядження КМУ "Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році"
Урок без дати
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Шановні користувачі, вітаємо вас з з Днем святого Миколая!
АКЦІЯ!!! «Сучасний Класний Керівник»
Ми навчаємо студентів педуніверситетів роботі з сервісами «E-school»
Сайт та пошукові системи
БЕЗКОШТОВНО!!!
Перелік обов’язкової інформації на веб-сайті закладу освіти
Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого Закону України “Про освіту”
12-13 жовтня 2017 року відбулось засіданні секції з питань освіти Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування
6.10.2017 відбувся 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA.
Розпочато реєстрацію учасників конкурсу «Учитель року»
З Днем працівників освіти!
Новий закон «Про освіту» набрав чинності
Зміни на порталі
Конкурс оповідань Хороші зміни в Україні, перший приз 500грн
Переможця знайдено!
Портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України

Річний звіт про діяльність закладу

Дата: 28 листопада 2017 о 19:41, Оновлено 13 грудня 2017 о 01:54

 

 

1.Коротка характеристика закладу: структура, контингент учнів, склад педагогічного колективу

 

Школа  функціонує з 1964 року. На   кінець   2016 - 2017 навчального року у закладі освіти навчалося  38 учнів у  9-ти  класах, що складало:  

-         4 класи початкової школи – 20 учнів;

-          5 класів учнів 5 – 9 класів – 18 учнів;

У 2016-2017н.р. в школі працювало 12 учителів.

        З них сумісників – 3, що становить  25 %.

        Доїзджають – 6, що становить 50%.

    Усі 12 учителів із вищою освітою.

    Вчителів із кваліфікайною категорією:

- «Вища категорія», звання «Старший учитель» - 2, що становить 17%.

- «Вища категорія» – 3, що становить 25%.

- «Спеціаліст першої категорії» - 4, що становить 33%.

- «Спеціаліст другої категорії» - 2, що становить 17%.

- «Спеціаліст» - 1, що становить 8 %.

   Мають друковані статті, збірники такі учителі: Настуняк В.В., Приймак Г.М.,  Рудик С.В.

    Увесь педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Мотивація і стимулювання у навчально-виховному процесі як засіб саморозвитку і самореалізації».

   Переможці обласної педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» - Приймак Г.М., народжена Дипломом першого ступеня(2008 рік, як управлінець),  нагороджена Дипломом третього ступеня (2014 рік, як учитель математики).

Учительська професія популяризується серед школярів.

          2. Завдання і проблеми, над якими працював заклад

 

Виконуючи  Закони України «Про загальну середню освіту»,  «Про мови в Україні», Національну доктрину розвитку освіти в Україні, Державну національну програму «Освіта. Україна ХХІ століття», провідними напрямками роботи педагогічного колективу школи в 2016-2017 навчальному році були:

-         визначення пріоритетної ролі особистості у забезпеченні її індивідуальних освітніх потреб;

-         забезпечення високого рівня успішності, глибини знань, вихованості учнів;

-         удосконалення змісту і форм викладання навчальних предметів;

-         використання і впровадження інноваційних технологій;

-         реальне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості;

-         допомога вчителям-початківцям в оволодінні педагогічною майстерністю.

Педагогічний колектив у 2016-2017н.р. педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Мотивація і стимулювання у навчально-виховному процесі як засіб саморозвитку і самореалізації» та  над виховною проблемою закладу освіти «Формування в учнів рис громадянина, патріота».

3. Створення умов для обов'язкового здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Коротка характеристика мікрорайону. Сім'ї та учні, які порушують вимоги щодо обов'язкового здобуття загальної середньої освіти. Заходи, які вживаються закладом з метою повернення їх до навчання

Для забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей і підлітків шкільного віку, на виконання статті 53 Конституції України, підпунктів а-2), б-4) статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 14, 35 Закону України «Про освіту», статей 6, 18 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.08.2010 № 317 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК (один раз на рік) «Звіт про кількість дітей шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 року № 1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», наказу Головного управління освіти і науки від 27.01.2010 № 29 «Про вдосконалення роботи та посилення контролю за охопленням дітей і підлітків шкільного віку різними формами навчання», розпорядження Деражнянської РДА та з метою контролю за здобуттям учнями повної загальної середньої освіти педагогічним колективом школи проведено необхідну роботу щодо обліку дітей і підлітків шкільного віку та охоплення дітей віком від 6 до 18 років різними формами навчання для здобуття загальної середньої освіти.

         У школі налагоджено відповідну систему роботи з питань охоплення дітей шкільного віку навчанням.

Інспектором з охорони дитинства Переймою Т.Л. своєчасно складаються і подаються до відділу освіти Деражняської РДА звіти про стан охоплення дітей і підлітків шкільного віку навчанням (РВК-77); тримається на постійному контролі ведення ділової документації (списків первинного обліку дітей, які підлягають навчанню, алфавітної книги запису учнів, книги обліку руху учнів, особових справ, класних журналів) відповідно до встановлених нормативно-правовими документами вимог,  проводиться щомісячне інформування відділу освіти Деражняської РДА про учнів, які не відвідують школу з різних причин більше 10 днів, про наявність учнів у школі згідно з мережею на перший день навчання після літніх канікул.

Вчасно проведено перевірку наявності дітей і підлітків вчителями школи згідно закріпленої території. До 25 вересня 2016 року  забезпечено облік дітей і підлітків шкільного віку в мікрорайоні школи відповідно до списків, як це передбачено п. 10 Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку і повернено списки до відділу освіти Деражняської РДА. Своєчасно (до 29.09.2016) було подано довідки з

      Адміністрацією школи та педагогічним колективом проведено достатню роботу щодо залучення учнів до отримання подальшої освіти.

З боку керівництва школи, класних керівників, вчителів приділяється належна увага щоденному контролю за відвідуванням учнями занять.

На виконання ст. 53 Конституції України, ст.ст. 14, 35 Закону України «Про освіту», ст.ст. 6, 18, 21 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.ст. 19, 21, 24, 25 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 8 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», Указу Президента України від 06.10.1999 № 1285/99 «Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді», з метою контролю за здобуттям дітьми повної загальної середньої освіти та працевлаштування випускників 9 класу дирекцією школи щорічно здійснюється контроль за станом роботи щодо організації подальшого навчання та працевлаштуванням випускників. Класними керівниками було зібрано довідки щодо подальшого навчання та працевлаштування випускників 2016 року.

 Вчасно було подано до відділу освіти Деражняської РДА звіти за єдиною формою звітності, здійснено поіменний моніторинг випускників 9 класу у друкованому вигляді, зібрано підтверджуючі довідки про подальше навчання або працевлаштування випускників.

У 2016 році було випущено зі школи 7 випускників. З них, отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту - 7 учнів. Протягом вересня 2016 року було зібрано довідки про місце їх подальшого перебування.

Станом на 29.09.2016 року 100% випускників 9 класу продовжують навчання,  із них:

1 учень – в 10 класі денних шкіл (Маниковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів) (14 %);

6 учнів –  у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (86%).

У школі систематично ведеться облік відвідування. Щоденно черговий учень відмічає відсутніх, класні керівники встановлюють причини відсутності учня. До 10 числа поточного місяця класні керівники звітують перед адміністрацією школи за пропуски занять учнями. В цьому навчальному році не було учнів які не відвідували школу при наявності особової справи. На усі пропущені заняття є підтверджуючі документи: довідка лікаря та заяви батьків. Загальний відсоток відвідування становить 93 %.

Питання відвідування школи учнями розглядались на нараді при директорі:

 - Про відвідування школи учнями 1 – 9 класів, нарада при директорові, пр. №2 від 19.01.2017;

- Про стан відвідування учнями навчальних занять, наказ № 31-но від 02.03.2017 року;

 

4. Методичне забезпечення роботи закладу. Робота педагогічної ради. Участь у експериментальній та інноваційній діяльності. Створення умов для навчання і виховання обдарованих дітей.

 

      

В закладі освіти визначена чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів: науково-методична рада, яка є координатором всієї методичної роботи; педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи; методичні об’єднання.

У 2016-2017 навчальному році методична робота школи була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчості, ініціативи вчителів. Ця робота ґрунтувалась на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів школи та конкретного аналізу результатів навчально-виховного процесу.

На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними працівниками загальноосвітніх шкіл України, Положення про роботу МО, з метою подальшого удосконалення методичної роботи було видано наказ  по школі «Про організацію методичної роботи в 2016-2017н.р.».

Педагогічний колектив у 2016-2017н.р. педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Мотивація і стимулювання у навчально-виховному процесі як засіб саморозвитку і самореалізації» та  над виховною проблемою.

Методична тема реалізовувалась, в основному, через традиційні колективні і індивідуальні форми її організації.

   У травні 2017 року було підведено підсумки  реалізації методичної теми на другому етапі. Керівники ПМК, творчих груп, вчителі  підготували звіти.

Основними напрямками науково-методичної роботи в 2016-2017 н.р. було підвищення кваліфікації, професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвитку творчого потенціалу педагогічного колективу, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу в умовах вирішення основних завдань методичної роботи, створення умов для розвитку та самореалізації особистості кожного учня відповідно до його здібностей, а саме:

1.  Узагальнення й поширення досвіду вчителів; підвищення якості професійної підготовки вчителів шляхом використання інтерактивних технологій; дослідження рівня ефективності індивідуальної та колективної науково-методичної роботи з використання інноваційних педагогічних технологій.

2.  Популяризація досвіду вчителів, організація роботи педагогічного колективу на освоєння інноваціями .                                                                                                

3.  Розвиток традиційних і пошук нових високоефективних форм і змісту науково-методичної роботи (проектна діяльність, інтерактивні технології).

4.  Спрямування науково-методичної роботи на створення оптимальних умов для підготовки та всебічного розвитку здібних та обдарованих учнів, реалізації їх творчих запитів.

 У процесі роботи над методичною проблемою використовувались колективні, групові, індивідуальні форми роботи.  Головними напрямами методичної роботи були:

-    забезпечення професійною інформацією;

-       підтримка інноваційної діяльності  вчителів;

-       підтримка в підготовці до атестації;

-       організація підвищення кваліфікації вчителів;

-       взаємовідвідування уроків.

Для координації внутрішкільної методичної роботи було створено методичну раду, яка є дорадчим органом педагогічної ради школи,  має право розробляти методичні рекомендації вчителям школи.

Науково-методична рада школи планує науково-методичну роботу на навчальний рік, визначає її стратегічні напрямки, організовує методичні заходи.

 Робота всіх методичних обєднань була спланована і проводилась згідно з планом. Робота над проблемою активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам.

Науково-методичною радою щороку розглядаються основні стратегічні питання щодо організації життєдіяльності школи, плани підготовки та проведення предметних тижнів, завдання для проведення шкільних олімпіад.

        Основні завдання науково-методичної ради у 2016-2017н. р.:

-    доведення до педагогів інформації про результати наукових досліджень і передового педагогічного досвіду в галузі педагогіки, психології, теорії викладання предмету;

-    ознайомлення педагогів із застосуванням сучасних методів навчально-виховної роботи;

-    надання дієвої допомоги педагогам в удосконаленні їх професійної підготовки (індивідуальна та колективні форми).

Підведення підсумків роботи педагогів над методичною темою, напрямки яких та очікувані результати  були визначені  у програмі реалізації, побудованої кожним вчителем власної Програми саморозвитку на 4 роки.

На засіданнях  методичної ради (голова Приймак Г.М.) були  розглянуті такі питання:

-       організація роботи над єдиною методичною проблемою;

-       особливості організації навчально-виховного процесу в початковій школі;

-       інформація про нормативні документи з питань організації навчально-виховного процесу;

-       використання інформаційних комп’ютерних технологій у навчально-виховному процесі;

-       організація атестації педкадрів;

-       творчі звіти МО;

-       підсумки навчально-виховного процесу за 2016-2017н.р.;

-         визначення тематики проблемних питань на новий навчальний рік.                   

        Основними завданнями науково-методичної роботи у 2016-2017н.р. були:

-       створення умов для найбільш повного розкриття здібностей, талантів кожного

-       доведення до педагогів інформації про результати наукових досліджень і передового педагогічного досвіду в галузі педагогіки, психології, теорії викладання предметів;

-       ознайомлення педагогів із застосуванням сучасних методів навчально-виховної роботи;

-       надання дієвої допомоги педагогам в удосконаленні їх професійної підготовки (індивідуальна та колективні форми).

Питання педагогічної теорії та передового досвіду розглядались:

на засіданнях педагогічної ради:

-  «Про мотивацію у навчально-виховному процесі як засіб саморозвитку і самореалізації, 21.10.2016р.;

-  «Про удосконалення самоосвіти вчителя – важливе завдання шкільної методичної роботи», 21.10.2016р.;

-  «Про формування здорового способу життя дітей – одне з головних завдань школи і сімї» 23.03.2017р.;

-  «Про наступність у роботі дошкільного навчального закладу і загальноосвітнього навчального закладу», 18.04.2017р.;

 на засіданнях методичних обєднань:

-       «Єдині педагогічні вимоги до учнів» , серпень 2016р.;

-       «Система роботи вчителя як класного керівника», січень 2017р.;

-       «Самоосвіта вчителя», березень 2017р.

Удосконаленню методичної роботи сприяла психолого-педагогічного семінару (керівник Приймак Г.М.). 

       На засіданнях психолого-педагогічного семінару розглядались такі питання:

-       Робота з батьками учнів першого року навчання;

-       Психологічні особливості підлітків;

-       Вплив оцінювання на психологічний стан учнів;

-       Підвищення ефективності уроку через позитивну мотивацію.

       Робота націлювала вчителів на вироблення у них розуміння в необхідності спеціального вивчення школярів, неприпустимості працювати «наосліп», на осмислення мети, задач, програми вивчення учнів, методів добору інформації, використання у своїй роботі анкетування.                                                                         

У процесі роботи над методичною проблемою працювали методичні обєднання:

-   вчителів початкових класів, керівник Малишко О.Б.;

-  вчителів-предметників, керівник Зеленська О.В.;

-  класних керівників, керівник Перейма Т.М.

Робота МО давала можливість привернути увагу вчителів до проблем, які їх хвилюють, обмінятись досвідом, залучити їх до дискусій щодо можливих шляхів розв’язання цих проблем.

Крім колективних та групових форм методичної роботи використовувалися індивідуальні форми роботи: консультування, відвідування уроків та позакласних заходів, співбесіди, самоосвіта і т.д.

В результаті такої роботи підвищилась якість підготовки до проведення уроків, значно розширився діапазон методів навчально-виховного процесу. Уроки стали більш чіткими, організованими, посилилась їхня практична спрямованість, що дало можливість підвищити зацікавленість кожного учня класу.                                           

    Основними завданнями МО в школі, відповідно до розробленого Положення, визначено:

-       забезпечення своєчасного вивчення нормативних документів: виконання нормативних вимог до навчання та виховання учнів;

-       вдосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, загально-дидактичної, методичної і фахової підготовки членів МО з метою надання якісної базової загальної середньої освіти;

-       створення умов для професійного зростання, самоосвіти, дослідницької і творчої діяльності вчителів;

-       забезпечення участі вчителів школи в професійних конкурсах;

-       забезпечення засвоєння і впро­вадження найбільш ефективних технологій, методик і технік нав­чання та виховання школярів;

-       вивчення, впровадження перспективного педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;

-       організація взаємовідвідування уроків з метою обміну досвідом з питань організації успішної навчальної діяльності учнів;

-       організація проведення відкритих уроків;

-       обговорення питань з методики викладання предмета, принципових питань Програм Міністерства   освіти,   індивідуальних    програм,    затвердження    календарно-тематичних планів.

 На предметні методичні комісії покладено погодження календарного

До методичної  скарбниці педагогічного колективу у 2016-2017н.р. увійшли такі форми роботи:

-  відкриті уроки з біології (вчитель Перейма Т.М.), з української мови (вчитель Малишко О.Б.), основ здоров’я (вчитель Перейма Т.Л.)  

 

     Навчальний заклад має екологічний напрям роботи, тому старшокласники є юними лісівниками (шкільне лісництво) на базі Михайлівського лісництва.

   Учнівське самоврядування являє собою Раду міністрів на чолі з президентом. Презитентом Загінецького НВК є учениця 8 класу Поліщук Олена Володимирівна. Проводяться вечори відпочинку для учнів.

  Традиційними є свята: День Знань, Свято Осені, День вчителя, вшанування пам’яті жертв голодоморів на Україні, Свято Миколая, Новорічний ранок, Новорічний вечір, День Соборності, День пам’яті Героїв Крут, День Героїв Небесної Сотні, Зустріч випускників, свято 8 Березня, День довкілля, День ЦЗ, День вишиванки, свято Перемоги, свято Останнього дзвоника, День захисту дітей тощо. Виховні заходи проводяться згідно річного плану та розпоряджень, наказів відділу освіти Деражнянської РДА.

  Навчальним закладом взято участь у таких заходах:

-         районні олімпіади з базових дисциплін: математика – учениця 8 класу Поліщук О.В., зайняла 4 місце(вчитель математики Приймак Г.М.), фізика – учениця 8 класу Поліщук О.В., виборола 6 місце (вчитель фізики Вовчук М.О.), біологія – учениця 8 класу Поліщук О.В., зайняла 6 місце (вчитель біології Перейма Т.М.), інформатика – учень 8 класу Шахай А.Ю., зайняв 8 місце(вчитель інформатики Приймак Г.М.);

-         Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», наявні результати за 2016 рік, 4 сертифікати: Григорчук С.В., учень 3 класу (вчитель Яворська Т.С.), Гонгалюк Н.І., учень 4 класу (вчитель Перейма Т.Л.), Стремецька О.М., учениця 5 класу(вчитель Вовчук М.О.), Супрун І.В., учениця 5 класу (вчитель Вовчук М.О.), 3 з яких показали добрий результат;

-         Міжнародний природничий конкурс «Колосок осінній» за 2016 рік взяло участь 11 учнів: у номінації «Природознавство + загадки» Стремецька Олена, Супрун Інна, Стремецька Оксана, у номінації «Природознавство + числа» Стремецька Олена, Супрун Інна, Стремецька Оксана, у номінації «Природознавство» Гонгалюк Назар, Супрун Валентин, Коваль Олег, Перейма Іван, Шахай Анатолій (вчитель біології Перейма Т.М.). Слід зазначити, що учень 4 класу Гонгалюу Назар виборов золотий колосок, а учні Стремецька Олена, Супрун Інна, Стремецька Оскана стали лауреатами, інші учасниками.

-          Міжнародничий природничий інтерактивний конкурс «Колосок весняний  - 2016» взяло участь 14 учнів: у номінації «Материки. Супутники планет. Твій екостиль життя» - Супрун Інна, Джумига Адріана, Стремецька Олена, Вавринчук Вадим, Супрун Валентин, Перейма Іван, Шахай Анатолій, Мороз Андрій, Стремецька Оксана, у номінації «Материки» - Блонська Марія, у номінації «Твій екостиль життя» - Хоменко Руслана, Гонгалюк Назар, Коваль Ярослав, Блонська Марія.  Лауреати – Блонська Марія, Коваль Ярослав, Гонгалюк Назар, Хоменко Руслана(вчитель біології Перейма Т.М.)

-         За участь в районному фестивалі пісні «Скажем «Ні» війні», який відбувся 15 лютого 2017 року нагороджено грамотою Деражнянського районного будинку творчості дітей та юнацтва нагороджено ученицю 6 класу Джумигу Адріану(вчитель музичного мистецтва Перейма Т.Л.);

-         За участь у Спартакіаді школярів Деражнянського району 2016/2017 н.р. серед сільських загальноосвітніх шкіл з шахів нагороджено грамотою відділу освіти Деражнянської РДА, команду у складі: Вавринчука Вадима, учня  7 класу, Поліщук Олени, учениці 8 класу, Коваля Ярослава, учня 7 класу, яка посіла друге місце (вчитель фізичної культури Яворська Т.С.).

-         За участь у Спартакіаді школярів Деражнянського району 2016/2017 н.р.(09.02.2017) з настільного тенісу нагороджено грамотою відділу освіти Деражнянської РДА учня 7 класу Вавринчука Вадима, який посів друге місце; таку ж нагороду за друге місце отримала учениця 6 класу Стремецька Олена (вчитель фізичної культури Яворська Т.С.). Вибороли третє загальнокомандне місце;

-         Учні закладу є постійними учасниками Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»(вчитель української мови та літератури Зеленська О.В.). Наявні результати, 7 учасників: Поліщук Олена, учениця 8 класу, 48 балів, нагороджена Дипломом ІІ ступеня, Супрун Інна, учениця 5 класу, 35 балів, нагороджена Дипломом ІІІ ступеня,  Коваль Олег, учень 7 класу, 36 балів, нагороджений Дипломом ІІІ ступеня, Гонгалюк Назар, учень 4 класу, 38 балів, нагороджений Дипломом Переможця в початковій школі, Рудченко Дарина, учениця 2 класу, 40 балів, нагороджена Дипломом Переможця в початковій школі, Стремецька Олена, 21 бал, нагороджена Сертифікатом учасника, Стремецька Оксана, 32 бали, нагороджена Сертифікатом учасника.

-         Учні є постійними учасниками Всеукраїнського інтерактивного конкурсу з фізики «Левеня» (вчитель фізики Вовчук М.О.) тощо.

      Команда Загінецького НВК взяла участьу районних конкурсах:

-         «Молодь обирає здоровий спосіб життя»(вчитель Перейма Т.М.);

-         Юних інспекторів руху(вчитель Яворська Т.С.).

   Учні Стремецька Олена, Джумига Адріана, Поліщук Олена, Перейма Іван взяли участь у районному огляді художньої самодіяльності (вчитель Перейма Т.Л.).

За минулий навчальний рік пройшли курси підвищення кваліфікації  3 педагогів.  Було проатестовано 4 педагоги. Результати атестації показали, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію: за рішенням атестаційної комісії 3 педагогів відповідають раніше присвоєній першій кваліфікаційній категорії; 1 вчителю присвоєно другу кваліфікаційну категорію.

Основною метою роботи школи молодого вчителя є формування професійної компетентності, вироблення власного стилю роботи, розвитку фахового потенціалу.

 

5. Організація виховної роботи. Основні та найбільш цікаві заходи. Робота гуртків, секцій тощо. Профілактична робота з питань попередження скоєння злочинів і правопорушень неповнолітніми

 

Однією з важливих складових освітньої діяльності школи є виховна робота, яка передбачає: орієнтацію на особистість, національні цінності та пріоритети духовної культури; розкриття можливостей і створення всіх умов для виховання та гармонійного розвитку учнів як майбутніх фахівців; пробудження ініціативи і творчості, формування громадянської позиції, патріотизму, почуття власної гідності та організаторських здібностей майбутньої еліти України; виховання моральної, політичної, професійної культури особистості; забезпечення високих естетичних норм, атмосфери доброзичливості та взаємної поваги між учнівським та педагогічним колективами.

Процес виховання сучасної молоді в школі є цілісною педагогічною системою, яка вимагає пошуку й упровадження цікавих та інноваційних форм та оптимальних методів особистісно-орієнтованих виховних технологій, спрямованих на формування власної внутрішньої психологічної позиції особистості, яка формується, її життєвого самовизначення і самовиховання, розвиток стійкої позитивної морально-вольової мотивації в умовах соціально-ціннісної діяльності.

Особливо це важливо для перехідного етапу розвитку українського суспільства, коли людина живе у все більш невизначеній ситуації, коли потрібно знаходити рішення, приймати і нести за них відповідальність; володіти мистецтвом самовиховання, самопізнання, саморозвитку, самоосвіти, самоактуалізації; вміннями і високою майстерністю у творчій побудові свого життя.

Педагогічний колектив у 2016-2017н.р. педагогічний колектив працює над виховною проблемою закладу освіти «Формування в учнів рис громадянина, патріота».

Основною метою виховної роботи школи є формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, що гармонійно поєднує високий інтелектуальний, емоційний, духовний та фізичний розвиток, всебічний гармонійний розвиток здібної та обдарованої молоді, формування свідомих громадян України.

Виховним завданням, яке ставить перед собою педагогічний колектив школи є сприяння входженню учня в контекст сучасної культури, становленню особистості як суб’єкта і стратега життя. Особливо це важливо для перехідного етапу розвитку українського суспільства, коли людина живе у все більш невизначеній ситуації, коли потрібно знаходити рішення, приймати і нести за них відповідальність; володіти мистецтвом самовиховання, самопізнання, саморозвитку, самоосвіти, самоактуалізації; вміннями і високою майстерністю у творчій побудові свого життя.

         Виховна робота школи включає: національно-патріотичне виховання, морально-етичне виховання, художньо-естетичне виховання, фізичне вдосконалення і виховання потреби здорового способу життя, розвиток самоврядування, роботу МО класних керівників, правове виховання, робота з сім’єю та сімейне виховання.

У школі навчається 38 учнів (20 учнів – початкові класи та 18 учнів – 5 – 9 класів. У вересні було складено педагогічним колективом новий соціально-педагогічний паспорт школи.

Весь навчальний рік у шкільному плані розбито на окремі місячники: «Увага! Діти на дорозі!», фізичної кульури і спорту, жовтень – місячник екологічного виховання, безпечного користування газом та газовими приладами. Всеукраїнський місячник бібліотек. Листопад – місячник превентивного виховання та правоосвітньої роботи. Грудень – місячник пропаганди здорового способу життя. Січень – місячник художньо-естетичного виховання. Лютий – місячник громадянського виховання та роботи учнівського самоврядування. Березень – місячник родинно-сімейного та морального виховання. Квітень – місячник профорієнтаційної роботи, благоустрою. Травень – місячник національно-патріотичного виховання.

Виховна робота у 2016-2017 н.р. проводилася за такими напрямками:

5.1. Національно-патріотичне виховання

Школа  – осередок патріотичного виховання молоді та учнів. У цьому році учнями школи підготовлено святкові програми: День Захисника Вітчизни, День Перемоги, День пам’яті героїв Крут, День Небесної Сотні,  День Матері, День Вишиванки тощо.

На виховних годинах учні ознайомлювались з історією народних свят, обрядів, із звичками та традиціями українського народу.

Національне виховання є одним із головних пріоритетів і органічним компонентом розвитку освіти.

 

5.2. Морально-етичне виховання

 

Моральне виховання - ця ланка виховання спрямована на прищеплення та розвиток моральних цінностей, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими в суспільстві, розвиток у дитини високої духовної культури, гуманного ставлення до оточуючих, виховання честі та гідності, формування цілісної особистості, яка включає такі гуманістичні риси як доброта, чуйність, порядність, милосердя, увагу, совість, чесність, справедливість, правдивість.

Відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», положеннях Концепції загальної середньої освіти, художньо - естетичне виховання спрямоване на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти в Україні. Мета художньо-естетичного виховання полягає в тому, щоб у процесі сприймання, інтерпретації творів мистецтва і практичної художньо-творчої діяльності формувати в учнів особистісно-ціннісне ставлення до дійсності та мистецтва, розвивати естетичну свідомість, загальнокультурну і художню компетентність, здатність до самореалізації, потребу в духовному самовдосконаленні. Активізації творчого потенціалу педагога та учнів сприяли і заходи, які проводились з метою змістовного відпочинку школярів, спрямованого на розвиток їх інтелектуальних, художньо-етичних здібностей, нахилів, інтересів, уподобань.

Такі заходи сприяють розвитку творчості, кмітливості, винахідливості, розвивають юні таланти.

Ця ланка виховання спрямована на прищеплення та розвиток моральних цінностей, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими в суспільстві, розвиток у дитини високої духовної культури, гуманного ставлення до оточуючих, виховання честі та гідності, формування цілісної особистості, яка включає такі гуманістичні риси як доброта, чуйність, порядність, милосердя, увагу, совість, чесність, справедливість, правдивість, скромність.

Упродовж 2016-2017 навчального року в школі відбулися анкетування учнів на тему:

-               «Що таке людяні вчинки?»;

-               «Що найголовніше у житті»; 

-               «Культура харчування»;

-               «Правила поведінки у школі»;

-               «День української вишиванки»;

-               «Як поводитися в родині» тощо.

               

5.3. Гурткова робота

 

Створення оптимальних соціально-педагогічних умов для розвитку індивідуальних здібностей і творчої самореалізації учнів школи в позаурочний час є передумовою дієвої системи гурткової роботи школи. Гурткова робота суттєво сприяє розвитку талановитої молоді та формуванню творчих  здібностей учнів. За останні роки створено гуртки, роботу яких визначають три напрями: спорт, мистецтво, інтелект.

Всього у школі працювало 3 гуртків на безоплатній основі: шахи, теніс, футбол. Головною ознакою занять у спортивних  секціях (керівник Яворська Т.С.) є налаштованість учнів на роботу, вивчення нових прийомів, покращення своєї фізичної форми а не просто на гру.

Гуртківці дружини юних пожежників взяли участь у районому конкурсі ДЮП.

Юні інспектори дорожнього руху (керівник Яворська Т.С.) також взяли участь у районому конкурсі ЮІР.

Охоплення дітей гуртковою роботою сприяє розвитку творчості учнів, розкриттю їх здібностей і обдаровань. Заняття у спортивних секціях розвиває дітей фізично, сприяє збереженню здоров’я.

 

5.4. Попередження дитячого травматизму

    З метою запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму в школі запроваджено систему попереджувальних заходів, покликаних прищепити учням навички безпечної поведінки на вулиці, громадських місцях, побуті тощо.

  Дане питання розглядалось як на нарадах при директорі так і на батьківських зборах. Класними керівниками систематично проводяться виховні бесіди та виховні години, інструктажі, робота з батьками.

Такі заходи, були цілеспрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я, популяризації правил дорожнього руху серед дітей та молоді.

6. Організація харчування та медичного забезпечення учнів

У школі харчується різновікова дошкільна група. Вартість оплати становить 40%.

Учні 1-4 класів харчувалися за кошти надані Загінецькою сільською радою.

Учні 5-9 класів харчувалися за батьківські кошти, які щомісячно перераховувались на спецрахунок відділу освіти Деражнянської РДА. Надходження продуктів харчування дл дітей виконувалося централізовано відділом освіти.

-   учні 1- 4 класів - 20 учні;

-учні 5-9 класів -18 учнів;

-дошкільнят -15 дітей.

У школі працювала комісія громадського контролю з питань організації харчування. Комісією проведено контроль за:

- організацією гарячого харчування в школі ( вересень);

- наявністю добових проб блюд відповідно до меню та якістю чергування вчителів     (жовтень);

- виконанням санітарних правил працівниками їдальні (листопад);

- роботою шкільної їдальні (грудень);

- санітарним станом обідньої зали    (січень);

- організацією гарячого харчування учнів в школі ( лютий);

- асортиментом продукції шкільного буфету (березень);

- роботою шкільної їдальні по харчуванню учнів (квітень);

- наявністю меню на харчування дітей, книги відгуків і пропозицій, куточка споживача (травень).

Школу обслуговує фельдшер ФАПу с. Загінці, який розташований на відстані 400 метрів від приміщення закладу освіти. У школі наявна аптечка.

  Класними керівниками, вихователем з метою пропаганди здорового способу життя проводилися відповідні заходи та бесіди з гігієни та санітарії.

 

7. Соціальна допомога учням із числа дітей пільгових категорій

 

На обліку ДНЗ знаходяться:

-           дітей з багатодітних сімей 6 ;

-           дітей позбавлених батьківського піклування 0;

-           дітей - інвалідів - 0;

-           дітей із малозабезпечених сімей - 0;

-           напівсиріт - 0;

-           матері-одиначки - 0 ;

-           неповні сім’ї, де виховує батько - 0;

-           чорнобильців - 0;

-           дітей – переселенців із зони АТО – 0;

-           дітей, батьки яких є учасниками АТО – 0;

-           дітей батьки яких загинули/померли в ході проведення АТО – 0..

 

На обліку ЗНЗ знаходяться:

-           дітей з багатодітних сімей 14 ;

-           дітей позбавлених батьківського піклування0;

-           дітей - інвалідів - 0;

-           дітей із малозабезпечених сімей - 0;

-           напівсиріт - 1;

-           матері-одиначки - 2 ;

-           неповні сім’ї, де виховує батько - 0;

-           чорнобильців - 0;

-           дітей – переселенців із зони АТО – 0;

-           дітей, батьки яких є учасниками АТО – 0;

-           дітей батьки яких загинули/померли в ході проведення АТО – 0..

Комісією складено акти обстеження житлово-побутових умов. Упродовж року проведено бесіди з дітьми, контролюється відвідування ними школи.

 

8.Діяльність органів учнівського самоврядування (об’єднання старшокласників):

 

   Важливу роль у вихованні громадсько-активної і конкурентоспроможної особистості займає учнівське самоврядування. У школі працює рада самоврядування «Рада міністрів», яку очолювала Президент учениця 9 класу Поліщук Олена. Учнівське самоврядування НВК постійно співпрацює з адміністрацією школи та батьківським комітетом. На засіданнях ради розглядались різні питання: «Школа сьогодні і завтра", "Активність як життєва позиція!", "Я - Україні, Україна – мені" та інші.

Дуже багато цікавих, захоплюючих справ організовують лідери учнівського самоврядування. Це і змістовно проведені: День вчителя; День самоврядування, учнівська конференція « СНІД - чума XXI сторіччя. Погляд старшокласників», Новий рік, благодійні акції на підтримку Збройних Сил України та дітей із зони АТО.

   Лідери учнівського самоврядування брати активну участь у заходах, які проводились організацією учнівського самоврядування Деражнянського відділу освіти.

Учнівське самоврядування закладу має свою структуру, яку можна зобразити так:

Президент – Рада міністрів – Міністри – Комісії.

 

9. Робота з батьківським комітетом

 

У школі створена атмосфера співпраці «сім’я – школа – громадськість», уже не перший рік діє робота шкільного трикутника - "адміністрація – батьківський комітет – рада самоврядування. Батьки, вчителі, учні - партнери, активні співучасники великого творчого процесу виховання учнів, що дозволиляє реалізувати виховну мету загальноосвітнього навчального закладу. З метою більш результативної співпраці школи та батьківської громадської громадськості на початку року складається план роботи батьківського комітету. Значну роль у вихованні школярів варто віднести спільним діям навчального закладу і сім'ї, ефективність яких залежить від особливостей організації роботи з батьками в сучасній школі.

 Головними завданнями співпраці школи та сім’ї є:

·            пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної грамотності батьків;

·            організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома;

·            гуманізація змісту та форм роботи з сім'єю і взаємовідносин педагоги-батьки-учні.

     Було проведено такі спільні заходи з батьками:

01.09.2016 року – День Знань;

19.12.2016 року – День Святого Миколая;

27.12.2016 року – Новорічні ранок та вечір;

07.03.2017 року – День Матері;

09.05.2017 року – День Перемоги та Примирення;

31.05.2017 року – Свято Останнього Дзвоника.

     Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Проведено загальношкільні батьківські збори (вересень 2016, березень 2017, травень 2017), на яких розглядали питання щодо запобігання будь-яких форм насильства у сім’ї, виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, попередження дитячого травматизму, виконання Закону України «Про загальну середню освіту», вплив сім’ї на середовище дитини.

10. Діяльність ради загальноосвітнього навчального закладу

 

Відповідно до п.64 Положення про загальноосвітній навчальний заклад у школі створена та діє рада загальноосвітнього навчального закладу. До її складу входили представники учнівського, вчительського, батьківського колективів та представники громадських організацій.

У своїй діяльності протягом 2016-2017 н.р. рада керувалась Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Статутом загальноосвітнього навчального закладу. Діяльність Ради ЗНЗ була спрямована на вирішення таких завдань: 

-     формування мережі класів;

-     розробка річного плану та затвердження  режиму роботи навчального закладу;

-     визначення доцільності вибору навчальних предметів варіативної частини;

-     надання допомоги дітям пільгових категорій;

-     питання харчування та медичне забезпечення учнів;

-     фінансово-господарські питання;

-     матеріально-технічне забезпечення  та інші.

 

11. Робота з міжнародного співробітництва

 

Метою роботи школи з міжнародних зв’язків є девіз «Інтеграція в освіті – шлях до «міжнародного простору».

У жовтні у школі було проведено святковий концерт до Всесвітнього дня вчителя. У концерті брали участь учні 1-9 кл.

У травні проведено Європейський тиждень, основні засади якого були:

-         курс на європейську інтеграцію України;

-         розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів, що є одними з головних пріоритетів державної політики України.

  12. Створення власної системи інформаційного забезпечення. Використання мережі Інтернет

 

У закладі освіти створено і функціонує сайт, на сторінках якого викладено інформацію про історію школи, її колектив, цінності і традиції, досягнення, стратегія розвитку закладу освіти. Постійно оновлюється розділ новин, де анонсуються основні події  життя школи. Сайт містить досягнення учнів школи, корисні поради для класного керівника, для батьків.

Під час карантину шкільний  сайт  використовується,  як елемент дистанційного навчання учнів, що дає змогу в певній мірі організувати роботу учнів вдома з метою опанування програмового матеріалу.

У школі  створена власна система інформаційного забезпечення.

Учні та співробітники школи використовують мережу Інтернет для пошуку інформації при підготовці до уроків, виховних та позашкільних заходів, написання дослідницьких робіт та рефератів.

 

13. Фінансово-господарська діяльність

 

    Фінансово-господарська діяльність Загінецького НВК здійснюється централізованою бухгалтерією відділу освіти Деражнянської РДА. Усі кошти, які надаються закладу освіти облікуються через спецрахунок. Виконання ремонтних робіт здійснюється батківським комітетом НВК.

   Так, оскільки у школі кількість учнів становить – 38, згідно розрахунків державних коштів вистачає лише на заробітню плату працівникам закладу, енергоносії, опалення приміщення. Кошторис виконується відділом освіти і утримання одного учня є занадто дорогим.

 

14.Організація внутрішкільного контролю за виконанням

навчального плану і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів

 

 Внутрішкільний контроль – невід’ємна частина управлінської діяльності адміністрації школи.

Протягом року використовувались різні види внутрішкільного контролю:

        1. Контроль за виконанням заходів із всеобучу

2.  Контроль за якістю знань учнів

          3. Контроль за виховною роботою

   4. Контроль за виконанням учителями навчальних планів і програм      

            5. Контроль за веденням документації

            6. Контроль за  роботою груп продовженого дня

            7. Контроль за роботою спортивних гуртків, секцій

           8. Контроль за охороною праці, дотримання техніки безпеки

 

15. Форми контролю, яким піддавався заклад  з боку органів державної  виконавчої влади та органів  управління освіти

           

Протягом року навчальний заклад піддавався  різним формам контролю:

- 01.06.2016 року - методистом Деражнянського РМК Свиридою Н.В. відбувалось здійснення коонтролю заходом проведення ДПА з математики в 9 класі;

- 01.08.2016 року – вивчення стану підготовки навчального закладу до організованого початку та роботи 2016-2017 н.р. (моніторингова група на чолі з заступником голови Деражнянської РДА Пилипчуком О.В.);

- 14.09.2016 року – вивчення стану екологічної освіти, рівня екологічної культури та ціннісного ставлення до природи учнем ( методист РМК Свирида Н.В.);

- 14.09.2016 року – виконання делегованих повноважень (провідний спеціаліст відділу Деражнянської освіти РДА Пагорок О.М.);

- 18.11.2016 року – відібрання зразків для аналізу на харчоблоці (Деражнянська лабараторія).

- 11.05.2017 року  – перевірка навчально-виховного процессу (головний спеціаліст відділу освіти Деражнянської РДА Дидова М.В.)

 

 

 

 

    Директор                                                                          Г.М. Приймак

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.