Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Річний звіт про діяльність закладу

Дата: 28 листопада 2017 о 19:41, Оновлено 9 серпня 2020 о 23:57
  1. НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

   Організація освітнього процесу Загінецького навчально-виховного комплексу здійснюється відповідно до ст.. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №306 «Про затвердження Положення про навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», від 12.03.2003 № 305 «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №629 у частині обов’язковості здобуття дітьми якісної дошкільної освіти, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», Статуту Загінецького НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів  – ДНЗ» та інших правових документів.

     Практична діяльність у 2019/2020 н.р. була побудована згідно з Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, річним планом роботи, який в цілому охоплює усі напрями діяльності, внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:

-          статут, затверджений рішенням сесії Деражнянської районної ради від 03.02.2014 р. №10-23/2014;

-          правила   внутрішнього   трудового   розпорядку,     затверджені    зборами

трудового   колективу, протокол  від 31.08.2015 №01;

    Типові документи відповідають діючому законодавству, всім нормативним документам, що регламентують перебування учнів у закладі освіти, Конвенції ООН "Про права дитини".

2.Коротка характеристика закладу: структура, контингент здобувачів освіти, склад педагогічного колективу

   Школа  функціонує з 1964 року. На   кінець   2019 - 2020 навчального року у закладі освіти навчалося 40 учнів у 8-ти класах, що складало:  

  • 4 класи початковоїшколи – 26 учнів;
  • 4 класи учнів 5 – 8 класів – 14 учнів;
  •       Кадрова політика школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти. Сучасний вчитель – вчитель фасилітатор, коуч, тьютор, супервайзер, модератор.
  •       Станом на 28.05.2020 педагогічний колектив школи нараховує фактично 14 педпрацівників, що складає 100% від потреби.
  • У відпустці для догляду за дитиною перебувають: вчитель географії Маніло Ю.Л. та вчитель англійської мови Ткачук А.В.
  •      Аналіз вікового складу педагогів засвідчує, що середній вік педколективу - 42 роки.
  • Аналіз щодо стажу роботи учителів показує, що найбільше педагогів 8  (56%) зі стажем більше 20 років, 3 (22%) - від 10 до 20 років стажу, 3 (22 %)  - від 3 до  10 років. Ці аналітичні дані дають змогу зробити висновок, що більшість педагогів з життєвим і професійним досвідом висококваліфіковані педагоги, майстри своєї справи.
  • Якісний склад педагогічних працівників на 29.05.2020:
  • учителів (18%) мають вищу категорію;
  • 6 учителів (50%) мають першу категорію;
  • вчителів (16%) мають другу категорію;
  • 2 вчителів (16%)  спеціаліст.

Вища категорія

Вчитель-методист

Старший учитель

І категорія

ІІ категорія

Спеціаліст

1 –9 %

0%

1 -  9%

6 –  50%

2 – 16%

2–  16%

Зеленська О.В.

Не має

Приймак Г.М.

Печинога В.А.

Перейма Т.Л.

Черевата Т.Я.

Малишко О.Б.

Шаповалова В.В.

Марчук П.Г.

Яворська Т.С.

Ткач О.І.

Ткачук А.В.

Алісова О.В.

.

   Увесь педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Мотивація і стимулювання у освітньому процесі як засіб саморозвитку і самореалізації».

         Учительська професія популяризується серед школярів.

2. Завдання і проблеми, над якими працював заклад освіти

        Виконуючи  Закони України «Про загальну середню освіту»,  «Про мови в Україні», Національну доктрину розвитку освіти в Україні, Державну національну програму «Освіта. Україна ХХІ століття», провідними напрямками роботи педагогічного коллективу навчально-виховного комплексу в 2019-2020 навчальному році були:

  • визначення пріоритетної ролі особистості у забезпеченні її індивідуальних освітніх потреб;
  • забезпечення високого рівня успішності, глибини знань, вихованості учнів;
  • удосконалення змісту і форм викладання навчальних предметів;
  • використання і впровадження інноваційних технологій;
  • реальне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості;
  • допомога вчителям-початківцям в оволодінні педагогічною майстерністю.

Педагогічний колектив у 2019-2020 н.р. працює над єдиною методичною проблемою «Мотивація і стимулювання у освітньому процесі як засіб саморозвитку і самореалізації» та  над виховною проблемою закладу освіти «Формування в учнів рис громадянина, патріота».

3. Створення умов для обов'язкового здобуття початкової, базової загальної середньої освіти. Коротка характеристика мікрорайону. Сім'ї та учні, які порушують вимоги щодо обов'язкового здобуття загальної середньої освіти. Заходи, які вживаються закладом з метою повернення їх до навчання

    Для забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей і підлітків шкільного віку, на виконання статті 53 Конституції України, підпунктів а-2), б-4) статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 14, 35 Закону України «Про освіту», статей 6, 18 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.08.2010 № 317 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК (один раз на рік) «Звіт про кількість дітей шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 року № 1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», наказу Головного управління освіти і науки від 27.01.2010 № 29 «Про вдосконалення роботи та посилення контролю за охопленням дітей і підлітків шкільного віку різними формами навчання», розпорядження Деражнянської РДА та з метою контролю за здобуттям учнями базової загальної середньої освіти педагогічним колективом школи проведено необхідну роботу щодо обліку дітей і підлітків шкільного віку та охоплення дітей віком від 6 до 18 років різними формами навчання для здобуття загальної середньої освіти.

            У школі налагоджено відповідну систему роботи з питань охоплення дітей шкільного віку навчанням.

    Загінецькою сільською радою своєчасно складаються і подаються до відділу освіти Деражняської РДА звіти про стан охоплення дітей і підлітків шкільного віку навчанням (РВК-77); тримається на постійному контролі ведення ділової документації (списків первинного обліку дітей, які підлягають навчанню, алфавітної книги запису учнів, книги обліку руху учнів, особових справ, класних журналів) відповідно до встановлених нормативно-правовими документами вимог,  проводиться щомісячне інформування відділу освіти Деражняської РДА про учнів, які не відвідують школу з різних причин більше 10 днів, про наявність учнів у школі згідно з мережею на перший день навчання після літніх канікул.

    Вчасно проведено перевірку наявності дітей і підлітків Загінецькою сільською радою згідно закріпленої території. До 25 вересня 2019 року  забезпечено облік дітей і підлітків шкільного віку в мікрорайоні школи відповідно до списків, як це передбачено п. 10 Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку і повернено списки до відділу освіти Деражняської РДА. Своєчасно (до 29.09.2019) було надано довідку про здобувачів освіти Загінецькій сільській раді.

    Адміністрацією школи та педагогічним колективом проведено достатню роботу щодо залучення учнів до отримання подальшої освіти.

    З боку керівництва школи, класних керівників, вчителів приділяється належна увага щоденному контролю за відвідуванням учнями занять.

   На виконання ст. 53 Конституції України, ст.ст. 14, 35 Закону України «Про освіту», ст.ст. 6, 18, 21 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.ст. 19, 21, 24, 25 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 8 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», Указу Президента України від 06.10.1999 № 1285/99 «Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді», з метою контролю за здобуттям дітьми повної загальної середньої освіти та працевлаштування випускників 9 класу дирекцією школи щорічно здійснюється контроль за станом роботи щодо організації подальшого навчання та працевлаштуванням випускників. Класними керівниками було зібрано довідки щодо подальшого навчання та працевлаштування випускників 2019 року.

    Вчасно було подано до відділу освіти Деражняської РДА звіти за єдиною формою звітності, здійснено поіменний моніторинг випускників 9 класу у друкованому вигляді, зібрано підтверджуючі довідки про подальше навчання або працевлаштування випускників.

   У 2019 році було випущено зі школи 7 випускників.З них, отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту – 7 учнів, зібрано довідки про місце їх подальшого перебування.

   Станом на 29.09.2019 року 100% випускників 9 класу продовжують навчання.

Питання відвідування школи учнями розглядались на нараді при директорі:

 -         Відвідування школи здобувачами освти 1 – 8 класів у 2019/2020 н.р. становить – 93%.

- Успішність здобувачів освіти – 96%.

- Якість знань здобувачів освіти становить –  92%.

 Здобувачі освіти брали участь у різноманітний конкурсах:  «КЕНГУРУ», «КОЛОСОК», «СОНЯШНИК» тощо.

 4.Методичне забезпечення роботи закладу. Робота педагогічної ради. Участь у експериментальній та інноваційній діяльності. Створення умов для навчання і виховання обдарованих дітей.

    Педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи; кожен вчитель працює індивідуально над своєю самоосвітою користуючись мережею інтернет: онлайн-тренінги, дистанційні курси, курси при ХОІППО тощо.

   У 2019-2020 навчальному році методична робота школи була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчості, ініціативи вчителів. Ця робота ґрунтувалась на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів школи та конкретного аналізу результатів освітнього процесу.

    Виховна проблема: «Формування у учнів рис громадянина, патріота»

    Напрям навчально-виховного комплексу: екологічний.

    Проблеми, над якими працюють класні керівники у міжатестаційний період  Загінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

1          Перейма Т.Л.             Формування культури поведінки учнів

2          Малишко О.Б.            Ціннісне ставлення до природи

3          Яворська Т.С. Виховання здорового способу життя

4          Перейма Т.М. Формування морально-духовної особистості учня

5          Зеленська О.В.           Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

6.        Черевата Т.Я. Формування ціннісного ставлення до праці

     Проблеми, над якими працюють педагоги в міжатестаційний період:

1          Приймак Г.М.            Компетентнісний підхід до вичення математики та інформатики

2          Перейма Т.Л. Гра як засіб розвитку пізнавальної активності учнів

3          Малишко О.Б.            Використання природничого матеріалу на уроках в початкових класах

4          Зеленська О.В.           Використання нестандартних форм і методів під час проведення уроків української мови та літератури

5          Печинога В.А.           Індивідуальний підхід до учнів на уроках математики

7          Перейма Т.М. Нестандартні уроки та особливості їх проведення

8          Черевата Т.Я.             Формування екологічної культури молодших школярів

                  Завдання, визначені основними державними освітянськими документами щодо удосконалення управління  закладам, неможливо реалізувати без трансформації ідей науки та упровадження інноваційних технологій навчання та виховання.

      Об’єднавчою силою, яка допомогла б переорієнтуватися на новий підхід в організації освітнього процесу, суть якого зводиться до створення умов для розвитку, саморозвитку та самореалізації особистості із відповідними компетентностями.

     Це вимагає нових підходів до організації освітнього процесу, основною одиницею якого є урок. Адже змінюється функція уроку, мета уроку, а, відповідно, і форма проведення. І тут без впровадження ідей науки, ППД просто не обійтись, бо це важлива умова розвитку освіти.   Для ефективного розв’язання педагогічної проблеми слід ретельно спланувати роботи з її реалізації, увівши систему заходів до річного плану роботи школи.

       Індивідуальна робота вчителя над науково-методичною темою – це найбільш ефективний шлях включення його в активну, самостійну творчу пізнавальну діяльність.

         Предмет вивчення:

 ПРОБЛЕМНА ТЕМА:

«Мотивація і стимулювання у освітньому процесі як засіб саморозвитку і самореалізації»

Мета: формування і розвиток  в учнів мотивації і стимулювання, які дозволять їм бути готовими до свідомого самовизначення з урахуванням не тільки своїх нахилів і здібностей, але й інтересів суспільства; досягнення  високої якості освіти і розвитку суб’єктів освітнього процесу – вчителя й учня.

Завдання:

освітні:

 створення організаційно-функціональної структури процесу мотивації і стимулювання у навчально-виховному процесі як засіб саморозвитку і самореалізації;

визначення оптимальних методів, форм, засобів, що сприяють мотивації і стимулювання у навчально-виховному процесі як засобу саморозвитку і самореалізації;

педагогічні:

розробка моделей розвитку мотивації і стимулювання у навчально-виховному процесі як засобу саморозвитку і самореалізації учнів у різних сферах життєдіяльності.

допомога обдарованим та здібним дітям у виборі мотивації і стимулювання у навчально-виховному процесі як засобу саморозвитку і самореалізації, що базується на прагненні до гармонізації світоустрою через вдосконалення особистості.

управлінські:

створення умов для мотивація і стимулювання у навчально-виховному процесі як засобу саморозвитку і самореалізації сучасних сил особистості у різних видах творчої діяльності, розширення можливостей  вибору особистістю свого життєвого шляху;

модернізація навчально-матеріальної бази як обов’язкової умови підвищення якості освіти;

створення освітнього простору, у якому б кожна дитина розвивалась, розкриваючи свій безмежний потенціал у всіх сферах життя.

     Формула науково-методичної ідеї:

          «Від творчо працюючого вчителя – до творчо працюючого   колективу – і до творчо працюючого учня»

Основні теоретичні позиції  є такі:

 - в центрі уваги — дитина, здобувач освіти,   навчання сприяє розвитку його творчих здібностей;

 - освітній процес будується як такий, що має акмеологічний підхід до учня,    підвищує його мотивації до навчання , саморозвитку та самовдосконалення;

 - індивідуальний темп роботи  забезпечує вихід кожного учня на свій рівень розвитку;        

  - «можна навчити кожного і можна забезпечити розвиток кожного» - кредо педагога.

Творчий етап

1.     Творче опрацювання кожним учителем педагогічної ідеї у своїй освітній діяльності.

2.     Самоосвіта педагогів:

- формування особистої педагогічної проблеми й узгодження її з науково-методичною проблемою школи;

- вибір, аналіз, експериментальна перевірка нових методів роботи, використання їх на практиці;

- осмислення, узагальнення своєї діяльності та порівняльний аналіз позитивних результатів з рекомендаціями.

3.     Звіт про хід реалізації науково-методичної теми:

- використання масових форм методичної роботи (цільові семінари);

- оформлення  матеріалів постійно діючої шкільної педагогічної виставки;

 - проведення відкритих уроків.

4.     Варіанти організаційних форм роботи колективу школи над проблемою:

- кожен учитель вивчає на різних об’єктах одне питання;

- різні групи опрацьовують різноманітні аспекти даної теми;

- вивчення та розв’язання членами творчої групи складних науково-педагогічних питань.

5.     Контроль адміністрацією школи роботи колективу над науково-методичною темою: аналіз інформації про стан реалізації, планування контролю за виконанням науково-методичної теми, координація роботи над темою колективу школи та методичних об’єднань, організація семінарів, лекцій, конференцій, відкритих уроків з метою узагальнення досвіду роботи над єдиною проблемою.

6.     Контрольно-аналітична діяльність методичної служби НВК в процесі виконання роботи за темою: порівняльний аналіз проблематики та ходу роботи  педагогічного колективу над темою зі станом її розробки в науці та практичними результатами, координація й об’єднання зусиль усіх ланок систем освіти, забезпечення переходу від стихійного пошуку до моделювання та проектування роботи колективу над темою, посилення компетентного керівництва використанням науково-методичної інформації, стимулювання діяльності вчителів.

7.    Обговорення результатів роботи над єдиною темою на педагогічній раді.

         Система методичної роботи у 2019/2020 навчальному році передбачала :

•          аналітико-прогностичну діяльність;

•          навчально-методичне забезпечення освітнього процесу;

•          удосконалення  методичної  майстерності та культури    педагогіч¬них працівників;

•          залучення вчителів до інноваційної діяльності.

      Проводилась атестація педагогічних працівників, так вчитель зарубіжної літератури Шаповалова В.В. проатестована як така що відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії». Атестація педагогічних працівників здійснюється відповідно до перспективного плану на базі Маниковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Учителі НВК беруть участь у роботі районних методичних об’єднаннях, семінарах. Зросту педагогічної майстерності педагогів школи сприяють системне проходження курсів підвищення кваліфікації та атестації. В цьому році проходили курсову передпідготовку згідно графіка Шаповалова В.В., Яворська Т.С., Алісова О.В.

5.Організація виховної роботи. Основні та найбільш цікаві заходи. Робота гуртків, секцій тощо. Профілактична робота з питань попередження скоєння злочинів і правопорушень неповнолітніми.

  Однією з важливих складових освітньої діяльності школи є виховна робота, яка передбачає: орієнтацію на особистість, національні цінності та пріоритети духовної культури; розкриття можливостей і створення всіх умов для виховання та гармонійного розвитку учнів як майбутніх фахівців; пробудження ініціативи і творчості, формування громадянської позиції, патріотизму, почуття власної гідності та організаторських здібностей майбутньої еліти України; виховання моральної, політичної, професійної культури особистості; забезпечення високих естетичних норм, атмосфери доброзичливості та взаємної поваги між учнівським та педагогічним колективами.

   Процес виховання сучасної молоді в школі є цілісною педагогічною системою, яка вимагає пошуку й упровадження цікавих та інноваційних форм та оптимальних методів особистісно-орієнтованих виховних технологій, спрямованих на формування власної внутрішньої психологічної позиції особистості, яка формується, її життєвого самовизначення і самовиховання, розвиток стійкої позитивної морально-вольової мотивації в умовах соціально-ціннісної діяльності.

    Особливо це важливо для перехідного етапу розвитку українського суспільства, коли людина живе у все більш невизначеній ситуації, коли потрібно знаходити рішення, приймати і нести за них відповідальність; володіти мистецтвом самовиховання, самопізнання, саморозвитку, самоосвіти, самоактуалізації; вміннями і високою майстерністю у творчій побудові свого життя.

    Педагогічний колектив у 2019-2020н.р. педагогічний коллектив працює над виховною проблемою закладу освіти «Формування в учнів рис громадянина, патріота».

      Основною метою виховної роботи школи є формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, що гармонійно поєднує високий інтелектуальний, емоційний, духовний та фізичний розвиток, всебічний гармонійний розвиток здібної та обдарованої молоді, формування свідомих громадян України.

     Виховним завданням, яке ставить перед собою педагогічний колектив школи є сприяння входженню учня в контекст сучасної культури, становленню особистості як суб’єкта і стратега життя. Особливо це важливо для перехідного етапу розвитку українського суспільства, коли людина живе у все більш невизначеній ситуації, коли потрібно знаходити рішення, приймати і нести за них відповідальність; володіти мистецтвом самовиховання, самопізнання, саморозвитку, самоосвіти, самоактуалізації; вміннями і високою майстерністю у творчій побудові свого життя.

            Виховна робота школи включає: національно-патріотичне виховання, морально-етичне виховання, художньо-естетичне виховання, фізичне вдосконалення і виховання потреби здорового способу життя, розвиток самоврядування, роботу МО класних керівників, правове виховання, робота з сім’єю та сімейне виховання.

      Класними керівниками Череватою Т.Я (4 клас), Малишко О.Б. (1 клас), Яворською Т.С. (2 клас), Переймою Т.Л.(3 клас),  Ткач О.І.(5, 6 клас), Зеленською О.В. (7, 8 клас) ведеться виховна робота згідно  програми Основних орієнтирів виховання учнів та  на виконання виховної проблеми закладу освіти «Формування в учнів рис громадянина, патріота».

    Учні є постійними учасниками різноманітних акцій як районного так і Всеукраїнського рівнів: «За чисте довкілля», «Годівничка», «Живи, книго!», тощо.

     Традиційними є свята: День Знань, Свято Осені, День вчителя, вшанування пам’яті жертв голодоморів на Україні, Свято Миколая, Новорічний ранок, Новорічний вечір, День Соборності, День пам’яті Героїв Крут, День Героїв Небесної Сотні, Зустріч випускників, свято 8 Березня, День довкілля, День ЦЗ, День вишиванки, свято примирення й Перемоги, свято Останнього дзвоника, День захисту дітей тощо. Виховні заходи проводяться згідно річного плану та розпоряджень, наказів відділу освіти Деражнянської РДА.

        З 2011 року на базі Михайлівського лісництва діє учнівське лісництво відповідно НВК має екологічний напрям роботи.

     Враховуючи важливу роль лісу як екосистеми в довкіллі та посилене використання його ресурсів, функціонування учнівських лісництв як однієї із форм позакласної і позашкільної та профорієнтаційної роботи в навчально-виховних закладах України в теперішній час є дуже доречним і виправданим.

   Успішна співпраця педагогів закладу освіти та фахівців лісового господарства згідно діючого Положення про учнівське лісництво (наказ МОН України від 01.11.1995 №307) через організацію змістовного дозвілля, забезпечує розширення дитячого світогляду, формування трудових вмінь і навичок, розвиток естетичних відчуттів, що в кінцевому результаті справляє позитивний вплив на становлення гармонійно розвинутої особистості.

    У зв’язку із карантином з 12.02.2020 по 29.05.2020 робота щодо насадження саджанців дерев цього року не проводилась.

     Для розвитку екологічного світогляду здобувачів освіти необхідні:

  • усвідомлення проблем довкілля;
  • розуміння того, яки чином довкілля функціонує, як люди взаємодіють з ним;
  • зростаюча потреба і мотивація брати участь у розв’язанні проблем довкілля;
  • знання, уміння для визначення проблем та прийняття рішень;
  • діяльність і досвід використання необхідних знань і вмінь у прийнятті рішень щодо проблем довкілля.

      Екологічне навчання та виховання, спрямоване на збереження природи та її охорону.

          Екологічне виховання учнів передбачає формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, основу життя на землі,  залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

 Вищим органом учнівського самоврядування Загінецького НВК є загальні збори, що проводяться 2 рази на рік.

Керівним органом  Президент, „Рада міністрів” (президент, міністри, голови комісій).

Орган учнівського самоврядування має свій Гімн, Статут, Самоврядування, річний план роботи. Кожне міністерство  (клас) має: емблему, девіз, розподіл доручень, план роботи родини, протоколи засідань, загально шкільний стенд та куточки у класах.

   Учнівське самоврядування являє собою Раду міністрів на чолі з президентом. Президентом Загінецького НВК був учень 7 класу Зьолка Дмитро.

Ученицями 8 класу Стремецькою Оксаною та Супрун Інною проводились вечори відпочинку для учнів, День учнівського самоврядування тощо.

Виховна робота у 2019-2020 н.р. проводилася за такими напрямками:

5.1. Національно-патріотичне виховання

    Школа  – осередок патріотичного виховання молоді та учнів. У цьому році учнями школи підготовлено святкові програми: День пам’яті героїв Крут, День Небесної Сотні,  День Матері, День Вишиванки тощо.

   На виховних годинах учні ознайомлювались з історією народних свят, обрядів, із звичками та традиціями українського народу.

   Національне виховання є одним із головних пріоритетів і органічним компонентом розвитку освіти.

5.2. Морально-етичне виховання

    Моральне виховання - ця ланка виховання спрямована на прищеплення та розвиток моральних цінностей, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими в суспільстві, розвиток у дитини високої духовної культури, гуманного ставлення до оточуючих, виховання честі та гідності, формування цілісної особистості, яка включає такі гуманістичні риси як доброта, чуйність, порядність, милосердя, увагу, совість, чесність, справедливість, правдивість.

   Відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», положеннях Концепції загальної середньої освіти, художньо - естетичне виховання спрямоване на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти в Україні. Мета художньо-естетичного виховання полягає в тому, щоб у процесі сприймання, інтерпретації творів мистецтва і практичної художньо-творчої діяльності формувати в учнів особистісно-ціннісне ставлення до дійсності та мистецтва, розвивати естетичну свідомість, загальнокультурну і художню компетентність, здатність до самореалізації, потребу в духовному самовдосконаленні. Активізації творчого потенціалу педагога та учнів сприяли і заходи, які проводились з метою змістовного відпочинку школярів, спрямованого на розвиток їх інтелектуальних, художньо-етичних здібностей, нахилів, інтересів, уподобань.

     Такі заходи сприяють розвитку творчості, кмітливості, винахідливості, розвивають юні таланти.

    Ця ланка виховання спрямована на прищеплення та розвиток моральних цінностей, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими в суспільстві, розвиток у дитини високої духовної культури, гуманного ставлення до оточуючих, виховання честі та гідності, формування цілісної особистості, яка включає такі гуманістичні риси як доброта, чуйність, порядність, милосердя, увагу, совість, чесність, справедливість, правдивість, скромність.

    Упродовж 2019-2020 навчального року в школі відбулися анкетування учнів на тему:

-                   «Що таке людяні вчинки?»;

-                   «Що найголовніше у житті»;

-                   «Культура харчування»;

-                   «Правила поведінки у школі»;

-                   «День української вишиванки»;

-                   «Як поводитися в родині» тощо.

                    5.3. Гурткова робота

    Створення оптимальних соціально-педагогічних умов для розвитку індивідуальних здібностей і творчої самореалізації учнів школи в позаурочний час є передумовою дієвої системи гурткової роботи школи. Гурткова робота суттєво сприяє розвитку талановитої молоді та формуванню творчих  здібностей учнів. За останні роки створено гуртки, роботу яких визначають три напрями: спорт, мистецтво, інтелект.

    Всього у школі працювало 3 гуртків на безоплатній основі: шахи, теніс, футбол.     

    Головною ознакою занять у спортивних  секціях (керівник Яворська Т.С.) є налаштованість учнів на роботу, вивчення нових прийомів, покращення своєї фізичної форми, а не просто на гру.

   Гуртківці дружини юних пожежників взяли участь у районому конкурсі ДЮП.

   Юні інспектори дорожнього руху (керівник Яворська Т.С.).

   Охоплення дітей гуртковою роботою сприяє розвитку творчості учнів, розкриттю їх здібностей і обдаровань. Заняття у спортивних секціях розвиває дітей фізично, сприяє збереженню здоров’я.

5.4. Попередження дитячого травматизму

    З метою запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму в школі запроваджено систему попереджувальних заходів, покликаних прищепити учням навички безпечної поведінки на вулиці, громадських місцях, побуті тощо.

  Дане питання розглядалось як на нарадах при директорі так і на батьківських зборах. Класними керівниками систематично проводяться виховні бесіди та виховні години, інструктажі, робота з батьками.

Такі заходи, були цілеспрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я, популяризації правил дорожнього руху серед дітей та молоді.

6. Організація харчування та медичного забезпечення здобувачів освіти

   У школі харчується різновікова дошкільна група. Вартість оплати становить 40%.

Здобувачі освіти 1-4 класів харчувалися за кошти надані Загінецькою сільською радою.

Здобувачі освіти 5-9 класів харчувалися за батьківські кошти, які щомісячно перераховувались на спецрахунок відділу освіти Деражнянської РДА. Надходження продуктів харчування для дітей виконувалося централізовано відділом освіти.

  • Здобувачі освіти 1- 4 класів - 26;

- здобувачів освіти 5-9 класів 10;

   У закладі освіти  працювала комісія громадського контролю з питань організації харчування. Комісією проведено контроль за:

- організацією гарячого харчування в школі ( вересень);

- наявністю добових проб блюд відповідно до меню та якістю чергування вчителів     (жовтень);

- виконанням санітарних правил працівниками їдальні (листопад);

- роботою шкільної їдальні (грудень);

- санітарним станом обідньої зали (січень);

- організацією гарячого харчування учнів в школі (лютий);

- роботою шкільної їдальні по харчуванню учнів (квітень);

- наявністю меню на харчування дітей, книги відгуків і пропозицій, куточка споживача (травень).

Школу обслуговує фельдшер ФАПу с. Загінці, який розташований на відстані 400 метрів від приміщення закладу освіти. У  НВК аптечка.

   Класними керівниками, вихователем з метою пропаганди здорового способу життя проводилися відповідні заходи та бесіди з гігієни та санітарії.

7. Соціальна допомога здобувачів освіти із числа дітей пільгових категорій

На обліку ДНЗ знаходяться:

1. Кількість здобувачів освіти у закладі:  22  - хлопчиків,  18  - дівчаток. Усього 40.

2. Учнів 1-4 класів -26,  5-9 класів – 14.

3. Кількість дітей-сиріт – 0.

4. Кількість дітей позбавлених  батьківського піклування – 0.

5. Кількість дітей напівсиріт – 3.

6. Кількість дітей інвалідів - 0 .

7. Кількість дітей чорнобильців -0.

8. Кількість дітей з малозабезпечених  сімей – 0.

9. Кількість дітей з багатодітних  сімей – 16.  (Сімей-8)

10. Кількість дітей, що перебувають  в надзвичайно складних умовах – 0.

11. Кількість дітей чиї батьки  перебувають чи перебували на  службі в АТО – 0.

12. Кількість дітей переселенців – 0.

13. Кількість дітей, які не відвідують  школу без поважної причини – 0.

14. Кількість дітей, які перебувають  на внутрішкільному обліку – 0.

15. Кількість дітей, які стоять  на обліку КСМН - 0 .

16. Кількість дітей схильних  до правопорушень – 0.

17. Кількість дітей, які проживають  в сім’ях одиноких матерів –  4.

18. Кількість дітей, які проживають  в неповних сім’ях через розлучення  батьків –      .

19. Кількість дітей, чиї батьки  виїхали за межі України на  роботу – 0 .

20.  Кількість дітей, схильних до вживання алкогольних напоїв – 0.

21. Кількість дітей, із неблагополучних сімей – 0.

    Комісією складено акти обстеження житлово-побутових умов. Упродовж року проведено бесіди з дітьми, контролюється відвідування ними школи.

8.Діяльність органів учнівського самоврядування (об’єднання старшокласників):

     Важливу роль у вихованні громадсько-активної і конкурентоспроможної особистості займає учнівське самоврядування. У школі працює рада самоврядування «Рада міністрів», яку очолювала Президент учениця 9 класу Поліщук Олена. Учнівське самоврядування НВК постійно співпрацює з адміністрацією школи та батьківським комітетом.

    Дуже багато цікавих, захоплюючих справ організовують лідери учнівського самоврядування. Це і змістовно проведені: День вчителя; День самоврядування, учнівська конференція « СНІД - чума XXI сторіччя. Погляд старшокласників», Новий рік, благодійні акції на підтримку Збройних Сил України та дітей із зони АТО.

      Лідери учнівського самоврядування брати активну участь у заходах, які проводились організацією учнівського самоврядування Деражнянського відділу освіти.

    Учнівське самоврядування закладу має свою структуру, яку можна зобразити так:

    Президент – Рада міністрів – Міністри – Комісії.

9. Робота з батьківським комітетом

     У школі створена атмосфера співпраці «сім’я – школа – громадськість», уже не перший рік діє робота шкільного трикутника - "адміністрація – батьківський комітет – рада самоврядування. Батьки, здобувачі освіти - партнери, активніспівучасники великого творчого процессу виховання учнів, щодо реалізувати виховну мету загальноосвітнього освіти закладу. З метою більш результативної співпраці школи та батьківської громадської громадськості на початку року складається план роботи батьківського комітету. Значну роль у вихованні школярів варто віднести спільним діям навчального закладу і сім'ї, ефективність яких залежить від особливостей організації роботи з батьками в сучасній школі.

    Головними завданнями співпраці школи та сім’ї є:

  • пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної грамотності батьків;
  • організаціязаходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома;
  • гуманізація змісту та форм роботи з сім'єю і взаємовідносин педагоги-батьки- здобувачі освіти.

     Було проведено такі спільні заходи з батьками: День Знань; День Святого Миколая; Новорічні ранок та вечір;

День Матері; День Перемоги та Примирення; Свято Останнього Дзвоника.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.        

     Проведено загальношкільні батьківські збори (вересень 2019, грудень 2019), на яких розглядали питання щодо запобігання будь-яких форм насильства у сім’ї, виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, попередження дитячого травматизму, виконання Закону України «Про загальну середню освіту», вплив сім’ї на середовище дитини.

10. Діяльність ради загальноосвітнього освітнього закладу

     Відповідно до п.64 Положення про загальноосвітній навчальний заклад у овітньому закладі створена та діє рада навчально-вихловного закладу. До її складу входили представники учнівського, вчительського, батьківського колективів.

   У своїй діяльності протягом 2019-2020 н.р. рада керувалась Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Статутом загальноосвітнього навчального закладу. Діяльність Ради ЗНЗ була спрямована на вирішення таких завдань: 

  • формування мережі класів;
  • розробка річного плану та затвердженнярежиму роботи навчального закладу;
  • визначення доцільності вибору навчальних предметів варіативної частини;
  • надання допомоги дітям пільгових категорій;
  • питання харчування та медичне забезпечення учнів;
  • фінансово-господарські питання;
  • матеріально-технічне забезпеченнята інші.

11. Робота з міжнародного співробітництва

Метою роботи школи з міжнародних зв’язків є девіз «Інтеграція в освіті – шлях до «міжнародного простору».

У жовтні у закладі освіти було проведено святковий концерт до Всесвітнього дня вчителя. У концерті брали участь учні 1-8 кл.

У травні проведено Європейський тиждень, основні засади якого були:

  • курс на європейську інтеграцію України;
  • розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів, що є одними з головних пріоритетів державної політики України.

12. Створення власної системи інформаційного забезпечення. Використання мережі Інтернет

     У закладі освіти створено і функціонує сайт, на сторінках якого викладено інформацію про історію школи, її колектив, цінності і традиції, досягнення, стратегія розвитку закладу освіти. Постійно оновлюється розділ новин, де анонсуються основні події життя школи. Сайт містить досягнення учнів школи, корисні поради для класного керівника, для батьків.

     У здобувачі освіти створена власна система інформаційного забезпечення.

     Здобучачі освіти та співробітники школи використовують мережу Інтернет для пошуку інформації при підготовці до уроків, виховних та позашкільних заходів, написання дослідницьких робіт та рефератів.

13. Фінансово-господарська діяльність

    Фінансово-господарська діяльність Загінецького НВК здійснюється централізованою бухгалтерією відділу освіти Деражнянської РДА. Усі кошти, які надаються закладу освіти облікуються через спецрахунок. Виконання ремонтних робіт здійснюється батківським комітетом НВК.

Нараховано за І квартал 2020 року:

УСЬОГО:599417,71грн.

З них:

на заробітну плату - 430122,38 грн.,нарахування 88202,73грн.;

оплата за електроенергію – 7875,1 грн.;

оплата за вугілля – 25885,74грн.;

оплата за дрова – 8555,58грн.

Харчування учнів.                 Загальна вартість:  38776,18грн.

                                              з них:  бюджетні кошти –  26347,21грн.

                                                         батьківські плата – 10405,66 грн.

                                                         спонська допомога продуктами - 2723,12грн.

За 2019 рік:

нарахування на заробітну плату - 1495546,29грн., утримання - 303598,16грн.

Нараховано за ІІІ квартал 2019 - 209318,89грн.; утримання - 39369,31грн., виплачено 170289,91грн.

Нарахування за вересень 2018 - 96175,11грн.; утримання - 19715,88грн.

       Для 1 класу згідно НУШ відділом освіти Деражнянської РДА надано:

комплект сучасних меблів: стіл учнівський одномісний – 10 шт., стілець учнівський – 10 шт – на загальну суму 12 300грн.

     Комплект комп’ютерного обладнаня відповідного мультимедійного контенту для початкових класів «Нової української школи»:

    Ноутбук та багатофункціональний пристрій – на загальну суму 18422грн.

    Дитактичні матеріали для учнів початкових класів – 12426грн.

   Лего Ігровий набір  Six Bricks – 155грн.

   Батьками дошкільної різновікової групи надано благодійну допомогу у вигляді іграшок на 2000грн. Щиро дякуємо батькам!

    14.Організація внутрішкільного контролю за виконанням

навчального плану і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів

 Внутрішкільний контроль – невід’ємна частина управлінської діяльності адміністрації школи.

Протягом року використовувались різні види внутрішкільного контролю:

      1. Контроль за виконанням заходів із всеобучу

  1. Контроль за якістю знань учнів

      3. Контроль за виховною роботою

      4. Контроль за виконанням учителями навчальних планів і програм  

      5. Контроль за веденням документації

      6.Контроль за роботою спортивних гуртків, секцій

      7. Контроль за охороною праці, дотримання техніки безпеки

15. Форми контролю, яким піддавався заклад  з боку органів державної  виконавчої влади та органів  управління освіти

                Протягом року освітній заклад піддавався  різним формам контролю:

- жовтень, 2019 року -   11.06.2019, і комісією у складі: начальника Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Стрілецьким Е.Б., заступника начальника Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ткачук О.О., головного спеціаліста Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Дроздою А.А., у моїй присутності - 05.11.2019 року.

- жовтень, 2019 року -   11.06.2019, і комісією у складі: начальника Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Стрілецьким Е.Б., заступника начальника Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ткачук О.О., головного спеціаліста Деражнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Дроздою А.А., у моїй присутності - 05.11.2019 року.

- Жовтень 2019 року – перевірка діяльності харчоблоку (ревізія харчоблоку у Загінецькому НВК 12.03.2020, яка проводилась без попередження, комісією відділу освіти Деражнянської РДА у складі: начальника групи централізованого господарського обслуговування Пагорок О.М., технологом С.М.Гриценко, бухгалтером Т.В.Білявською.

- Грудень, 2019 – позапланова перевірка закладу освіти з пожежної пожежної безпеки Стасюком Б.О.

- Березень, 2020,  – перевірка діяльності харчоблоку (ревізія харчоблоку у Загінецькому НВК 12.03.2020, яка проводилась без попередження, комісією відділу освіти Деражнянської РДА у складі: начальника групи централізованого господарського обслуговування Пагорок О.М., технологом С.М.Гриценко, бухгалтером Т.В.Білявською.

Директор                                                                                                     Г.М. Приймак

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.